Wystawa z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją

Dnia 24 lutego 2017 r. w Kinie Helios w Galerii Kociewskiej odbyła się wystawa z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją pt. „Zobacz mnie”, której autorami są uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS Tczew.

Otwarcia wystawy dokonała pani dyrektor MOPS w Tczewie Julita Jakubowska, p. Adam Urban – prezydent miasta Tczewa, kierownik ŚDS Gabriela Brządkowska i p. Adam Plutowski  - menadżer kina Helios.

Uczestnicy placówek zaprezentowali przygotowaną specjalnie na tę okazję inscenizację artystyczną składającą się z recytacji wierszy w wykonaniu Beaty Czubackiej i Krzysztofa Klamanna oraz wystąpienia wokalnego Ewy Czajkowskiej, Danuty Bojarskiej i Karola Niewiedziała. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu „PolandJa”.

Zwiedzający mieli okazję podziwiać prace powstałe w ramach warsztatów terapii zajęciowej, wykonane różną techniką: malowane na płótnie, decupage, witraż oraz prace przestrzenne. Ekspozycja dostępna będzie do 6 marca 2017 r. 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej co roku aktywnie włącza się w Obchody Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, które mają za zadanie przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób chorych, upowszechniać wiedzę na temat zaburzeń psychicznych i zachęcać osoby do leczenia.

Jesteśmy bardzo wdzięczni zarządowi kina Helios za umożliwienie zaprezentowania twórczości osób niepełnosprawnych w tej niezwykłej przestrzeni publicznej. Dzięki współpracy i nawiązanemu partnerstwu trafi ona również do osób, które na co dzień nie mają okazji obcować ze sztuką uczestników ośrodków wsparcia.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją wydaliśmy również okolicznościową gazetkę, kalendarze, breloczki i stworzyliśmy pokaz multimedialny motywujący do walki z chorobą.