VIII Turniej Sportowy „Fair Play”

Już po raz ósmy dnia 20 czerwca 2017 roku odbyły się Zawody Sportowe promujące aktywność fizyczną osób niepełnosprawnych i łączące rywalizację sportową z dobrą zabawą.

W konkurencjach wzięło udział 18 drużyn w 5 osobowych składach:

1.Dom Pomocy Społecznej  Rokocin

2.Środowiskowy Dom Samopomocy Chmielno

3.Środowiskowy Dom Samopomocy Kartuzy

4.Dom Pomocy Społecznej Damaszka

5.Klub Samopomocy „Przyjazna Dłoń” Tczew

6.Dom Pomocy Społecznej Rudno

7.Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS Starogard Gd.

8.Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI Tczew

9.Zespół Placówek Specjalnych Tczew

10.Dom Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczych grupa I Tczew

11.Dom Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczych grupa II Tczew

12. Środowiskowy Dom Samopomocy Typu C przy MOPS Tczew

13.Środowiskowy Dom Samopomocy Rajkowy

14.OS i WOHP  Tczew

15.Środowiskowy Dom Samopomocy ul. Nowowiejska 18,  MOPS Tczew

16.Środowiskowy Dom Samopomocy ul. Niepodległości 10,  MOPS Tczew

17.Środowiskowy Dom Samopomocy ul. Armii Krajowej 55,  MOPS Tczew

18.Środowiskowy Dom Samopomocy ul. Chopina 33,  MOPS Tczew

 

Nad prawidłowością  zawodów czuwało jury w składzie:

 

Józef Bejgrowicz–  mistrz świata, Europy i Polski w trójboju siłowym 

Henryk Meyer– piłkarz, działacz i trener Klubu WISŁA Tczew

Katarzyna i Jakub Pestka  -  trenerzy personalni w Klubie Ebro (Centrum Rozrywki i Rekreacji). Ponadto są specjalistami w dziedzinie Kulturystyka i Fitness oraz suplementacji i żywienia

 

W czasie imprezy można było dodatkowo podziwiać występy:

       •      Zespołu „Art. Dance” ze Szkoły podstawowej nr 12

       •      Sekcji  wioślarskiej UNIA TCZEW

       •      Dzieci z przedszkola MELODICA  z Tczewa

       •      Grupy ASG Monolit Team Tczew

       •      Zespołu HIPHOP TNT BOX oraz FRESH

 

 

 

   

Ponadto można było skorzystać z licznych atrakcji m.in. badminton, cymbergaj, chusta animacyjna, twister, gry stolikowe, zdjęcie pamiątkowe przy specjalnej figurze sportowca, , malowanie twarzy, konkurs plastyczny pt: „ja olimpijczyk”, wykonanie wspólnego plakatu przez uczestników, przejażdżki rikszą, poczęstunek.

 

 

 

Miejsca na podium zajęli:

1 Dom Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczych grupa II Tczew

2.  Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI Tczew

3. Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie

 

Natomiast specjalny puchar FAIR PLAY Prezesa PKPS otrzymał

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP Tczew

 

Szczególne podziękowania składamy:

Państwu Katarzynie i Jakubowi Pestka z klubu EBRO

DESANT PAINTBALL pod kierunkiem pana Piotra Dzius

Grupie ASG Monolit Team Tczew

Sekcji Wioślarskiej UNII Tczew – Mariuszowi Grubich

Pawłowi Wszołek członkowi Reprezentacji Polski w piłce nożnej za przekazanie piłki z autografami wszystkich aktualnych graczy Kadry Narodowej

dyrektorom:

 Gimnazjum nr 3 – Tomaszowi Szulc

Szkoły podstawowowej nr 12 - Lidii Wasielewskiej,

Zakładowi Usług Komunalnych

Tczewskiemu Centrum Sportu i Rekreacji – Tomaszowi Błaszkowskiemu

 

 

Zapraszamy za rok na to szczególne i wyjątkowe Święto Sportu!