Turnus rehabilitacyjny

W październiku, uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy mieli okazję uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym w Krynicy-Zdrój - pięknej małopolskiej miejscowości, położonej w Beskidzie Sądeckim. Dwutygodniowy wyjazd dał domownikom możliwość zwiedzenia nowych miejsc, a przede wszystkim wypoczynku i korzystania z rehabilitacji, mającej na celu poprawę zdrowia i kondycji fizycznej. 

  

Sala wyposażona w różnego rodzaju sprzęty do ćwiczeń oraz zabiegi fizjoterapeutyczne dały grupie siłę na długie, piesze wycieczki.

  

 

Zwiedzanie pięknych cerkwi słowackich w Powrożniku i Leluchowie oraz zakupy w Ruskiej Voli były ogromną atrakcją. Domownicy wyruszyli również na zwiedzanie polskich cerkwi i kościołów. W Muszynie grupa skorzystała ze spaceru po ogrodach zmysłów i zwiedzania Muzeum Regionalnego "Państwa Muszyńskiego".

  

  

   

Był także czas na powrót do lat dzieciństwa - zwiedzanie Muzeum Zabawek, ale i czas na zwiedzanie Muzeum Pszczelarstwa, degustację miodów, wyjście do kina, na termy i uczestnictwo w koncercie poświęconym życiu i twórczości słynnej Edith Piaf. Ważnym punktem wycieczki było Muzeum Nikifora, w którym podziwiać można prace tworzone przez artystę głównie w okresie międzywojennym. 

  

  

  

   

Przejażdżka bryczką po Krynicy-Zdrój pozwoliła podziwiać uroki miejscowości z leśnych ścieżek a wjazd kolejką gondolową na szczyt Jaworzyny Krynickiej umożliwił obserwowanie przyrody z góry. Kolorowe fontanny to kolejna z atrakcji jakie można było spotkać podczas spacerów.

  

  

 

   

 

Oprócz tego domownicy odwiedzili również Dolinę Popradu, zobaczyli Ołtarz Papieski, byli w Sądeckim Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II oraz w Zespole Klasztornym S.S Klarysek w Starym Sączu, a także spacerowali ścieżkami różańcowymi do Golgoty.

 

  

  

Turnus na zawsze pozostanie w naszej pamięci a grupa ma nadzieję na kolejne wyjazdy, pełne urokliwych miejsc.