Słowem o mojej chorobie

         W najnowszym numerze Kwartalnika Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych "Słowem i Kształtem" Nr 1/65/2019 redakcja zamieściła artykuł podopiecznej Środowiskowego Domu Samopomocy, Pani Bożeny Kurkiewicz będący autentycznym opisem jej wieloletnich zmagań w walce z objawami schizofrenii i depresji.

      Pani Bożena w sposób niezwykle sugestywny opisywała swoje trudne i bolesne doświadczenia związane z wieloletnim życiem z zaburzeniami psychicznymi. Podzieliła się ona z czytelnikami swoimi, często bardzo intymnymi przeżyciami, okraszonymi głęboką autorefleksją z perspektywy osoby, która dzięki przełamywaniu swoich słabości znalazła w sobie energię do walki z chorobą. Istotne jest to, jak sama wskazuje, że tą siłę do walki zawdzięcza nawiązaniu nowych relacji z ludźmi w Środowiskowym Domu Samopomocy, otwarciu się na pomoc ze strony drugiego człowieka oraz wsparciu ze strony najbliższych.

 

 

"Najgorsze co można zrobić, kiedy dopada nas depresja, to zamknąć się w swoich czterech ścianach"

      Jesteśmy niezwykle wdzięczni Pani Bożenie, za podzielenie się swoimi przeżyciami. Jednocześnie jesteśmy pod wrażeniem, że mimo wielu przeciwności znalazła w sobie ogromne pokłady odwagi, wytrzymałości i gotowości do zmiany by teraz móc towarzyszyć nam co dzień i wspólnie z nami z nadzieją patrzeć w przyszłość.

       Historia Pani Bożeny jest również przykładem jak wielką rolę w procesie zdrowienia odgrywa kompleksowa terapia i pomoc.