Nasze Sukcesy

Miesiąc marzec obfitował w szereg sukcesów jakimi mogą poszczycić się uczestnicy tczewskich Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS.

     

W duchu sportowej rywalizacji, wspólnej zabawy i integracji nasze zespoły sportowe wzięły udział w II Powiatowym Turnieju Osób Niepełnosprawnych w Halowej Piłce Nożnej, który odbył się w dniu 09.03.2018r. w hali widowiskowo-sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. W wyniku zaciętej rywalizacji zespól uczestników ze ŚDS przy ul. Chopina 33 zajął III miejsce, a zespół z ŚDS przy ul. Niepodległości 10 miejsce IV.

Po raz kolejny nasi podopieczni wzięli udział w zmaganiach konkursu recytatorskiego, odbywającego się w ramach eliminacji powiatowych 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Na scenie w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprezentowano własne, oryginalne interpretacje klasycznych, znanych i mniej popularnych dzieł polskiej prozy i poezji takich autorów jak Czesław Miłosz czy Roman Landowski. Szczególne uznanie w oczach jury zyskał występ p. Danuty Bojarskiej (ŚDS przy ul. Nowowiejskiej 18), którą uhonorowano pierwszą nagrodą. Doceniono równeż występ p. Przemysława Pałubickiego (ŚDS przy ul. Armii Krajowej 55) przyznając mu trzecie miejsce.

Jak co roku nasi podopieczni z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy przygotowali własnoręcznie ozdoby, które zaprezentowano podczas kiermaszu wielkanocnego w Centrum Handlowym „Galeria Kociewska” w dniach 22-24 marzec w Tczewie. Rękodzieło, ceramika, szkło artystyczne, kompozycje florystyczne, itd. wykonane przez naszych uczestników w ramach terapii zajęciowej cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Wysoka jakość wykonania i materiałów, podążanie za najnowszymi trendami w sztuce dekoracji wnętrz oraz mnóstwo włożonego wysiłku i serca sprawiło, że z dumą i radością przybliżyliśmy mieszkańcom miasta twórczość podopiecznych ŚDS MOPS Tczew.

 

Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych podopiecznych. Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.