Jasełka Bożenarodzeniowe

Dnia 14 grudnia 2012 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się II Przegląd Jasełek Bożonarodzeniowych „Nieśmy dobrą nowinę”. Przeglądowi towarzyszył wernisaż prac rękodzielniczych o tematyce świątecznej, wykonanych przez osoby niepełnosprawne z zaprzyjaźnionych ośrodków wsparcia.

 

Przegląd zainaugurował występ muzyczny zespołu Cantus, działającego przy ŚDS, natomiast uroczystego otwarcia dokonała dyrektor MOPS Julita Jakubowska i kierownik ŚDS Gabriela Brządkowska, życząc wszystkim widzom wielu wzruszeń i emocji związanych ze zbliżającym się okresem Bożego Narodzenia.

 

Na scenie zaprezentowało się dziewięć zespołów z następujących placówek wsparcia: Środowiskowego Domu Samopomocy z Kończewic, Domu Pomocy Społecznej z Damaszki i Rokocina, Klubu Samopomocy „Przyjazna Dłoń” z Tczewa, Stowarzyszenia na rzecz Szkolnictwa Specjalnego z Tczewa oraz Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS w Tczewie. Każdy z występujących otrzymał statuetkę - zegar przypominający o zbliżającym się świątecznym czasie. Gościnnie wystąpił zespół Fisolki, natomiast członkinie zespołu Wiecznie Młodzi przebrane za aniołów witały swoim uśmiechem gości. Na wystawie każdy z uczestników mógł wpisać na ponad dwu metrowej kartce „Trzech Króli” swoje życzenia i myśli, które chcą przekazać na zbliżający się nowy rok światu. Również przygotowany poczęstunek nawiązywał do tradycyjnych dań wigilijnych.

 

Wydarzenie było uwieńczeniem projektu pt. „Nieśmy dobrą nowinę – Boże Narodzenie wyrażone poprzez sztukę”, współfinasowanego ze środków Gminy Miejskiej Tczew w zakresie  Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy: Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS w Tczewie w partnerstwie z Pomorskim Zarządem Wojewódzkim Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.