III Turniej Sportowy „Fair Play”

Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS w Tczewie w partnerstwie z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej zorganizowały 26 czerwca 2012 r. w Gimnazjum nr 3 III Turniej Sportowy „Fair Play”. Patronat honorowy nad imprezą objął strongman Sebastian Wenta, który ze względu na uczestnictwo w Pucharze Świata w Szkocji w tym roku nie mógł zaszczycić imprezy swoją obecnością, w zamian napisał list, w którym życzył wszystkim uczestnikom sportowego hartu ducha. Oprawę medialną zapewniła Telewizja Kablowa TETKA.

 

W imprezie wzięli udział pensjonariusze z ośrodków wsparcia z Narków, Chmielna, Damaszki, Szpęgawska, Rudna, Gniewa, Rokocina, Kończewic oraz Tczewa.

 

Zawodnicy brali udział w następujących dyscyplinach: bieg w workach, rzut piłeczką do celu, strongman, przeciąganie liny, bieg z przeszkodami na czas oraz gol na Euro.

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała Komisja Sędziowska w składzie: Henryk Meyer – piłkarz, działacz i trener Klubu WISŁA Tczew; Jacek Manuszewski - trener, piłkarz grający w Gryfie Tczew. W przeszłości występował m.in. w Pogoni Smętowo, Pomezanii Malbork, Zagłębiu Lubin i Lechii Gdańsk oraz Józef Bejgrowicz – tczewski multimedalista sportów siłowych, mistrz świata, Europy i Polski w trójboju siłowym.

 

Turniej był imprezą otwartą w czasie której organizatorzy zapewnili uczestnikom oraz okolicznym mieszkańcom liczne atrakcje: loterię fantową, poczęstunek, konkurs plastyczny pt. „Euro 2012”, gry sportowe, pokazy zespołu Butterfly, szkoły Kung-fu Marka Flisikowskiego oraz Bractwa Rycerskiego KERIN.

 

Przyznane nagrody:

I miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy Chmielno

II miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy Narkowy

III miejsce – Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS Tczew

Puchar „FAIR PLAY” Dyrektora MOPS w Tczewie jury przyznało Domowi Pomocy Społecznej w Damaszce.

 

III Turniej Sportowy „Fair Play” odbył się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Tczew na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu ochrony zdrowia. Projekt miał na celu poprzez swoje działania poprawę wizerunku osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, rehabilitacje społeczna poprzez promocje aktywnego stylu życia. Działania te odbyły się w 2 etapach. Pierwszy to zajęcia rehabilitacyjne – hipoterapia, gra w kręgle - które miały na celu udoskonalić uczestnikom równowagę, koordynację oraz poprawę sprawności fizycznej. Drugi etap to turniej.