Święto Ulicy już 15 czerwca!

Mieszkańcy Starego Miasta zapraszają do udziału w obchodach Święta Ulicy, które odbędą się 15 czerwca (piątek). W godzinach 11.00-13.00 zapraszamy do udziału w akcjach ulicznych na terenie starówki oraz do zwiedzania wystawy w Forum Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaziennej 5, w godzinach 13.00-17.00 do wspólnej zabawy na placu Hallera. W programie znajdą się plenerowe gry, występy, warsztaty i wystawy oraz inne ciekawe formy spędzania czasu wolnego dla całej rodziny.

Obchody Święta Ulicy stwarzają możliwość szczególnego spotkania osób z sąsiedztwa. Święto Ulicy inicjuje poczucie wspólnoty, pozwala mieszkańcom poznać się i nawiązać nowe relacje. Poczucie wspólnoty przyczynia się do rozwoju postaw społecznych i obywatelskich, dzięki czemu poprawia się jakość życia w mieście. Najcenniejsze jest to, że właśnie mieszkańcy Starego Miasta są pomysłodawcami i realizatorami działań. Działania wpisane zostały do projektu „Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.

 

Udział w Święcie ulicy jest nieodpłatny.

 


Masz pomysł? Chcesz dołączyć do organizatorów Święta Ulicy i ożywić ulice starówki? Zgłoś się do nas! Czekamy na osoby, firmy,  instytucje oraz organizacje chętne do współpracy!

Osoba do kontaktu:

Sławomir Chodorowicz, Dział Programów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie

tel: 58 777 00 20 (wew. 57)

e-mail: s.chodorowicz@mops.tczew.pl

pasek_efrr.jpeg