Masz pomysł, jak ożywić Stare Miasto? Przyłącz się do nas, zorganizuj Święto Ulicy!

Ruszyły przygotowania do trzeciej edycji obchodów święta mieszkańców Starego Miasta .

Zapraszamy do udziału w kwietniowych warsztatach pracy metodą projektu, podczas których zaplanujemy  program Święta Ulicy, podzielimy się wiedzą na temat organizacji działań społecznych i inicjatyw sąsiedzkich.

Działanie jest dla Ciebie, jeśli mieszkasz na Starym Mieście, chcesz poznać swoich sąsiadów, aktywnie włączyć się do działania, które może zmienić Twoją okolicę. Podziel się pomysłami, niecodziennymi zainteresowaniami, pasją i spraw, aby Święto Ulicy wyglądało tak, jak chcesz.

Dołącz do grupy mieszkańców Starego Miasta, którzy już aktywnie działają na rzecz swojego otoczenia.

Święto mieszkańców Starego Miasta już w czerwcu!

Zapraszamy do współpracy – Forum Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaziennej 5, tel. 58 530-22-20, e-mail: fis@mops.tczew.pl

 

Idea święta ulicy, czyli jak i po co to robimy?!

Pomysł organizacji święta ulicy w przestrzeni podwórek, ulic, placów, skwerów Starego Miasta wynika przede wszystkim z charakteru tych miejsc – to właśnie tam najczęściej dochodzi do spotkań między mieszkańcami dzielnicy. Obchody święta ulicy stwarzają możliwość szczególnego spotkania osób z sąsiedztwa – osoby integrują się, nawiązują relacje poprzez wspólną pracę, zabawę, naukę. Najcenniejsze w inicjatywach sąsiedzkich jest jednak to, że mieszkańcy są realizatorami działań
w swojej okolicy i zmieniają ją w odniesieniu do swoich potrzeb i pomysłów.

Święto ulicy realizowane jest od 2010 roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie w ramach projektu „Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

pasek_efrr.jpeg