Andrzejki w Zespole Opiekuńczym

Dzień świętego Andrzeja zgromadził w Zespole Opiekuńczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie liczną grupę Seniorów (95 osób z Całodobowego Domu Pobytu, Dziennego Domu Pobytu i Środowiskowego Domu Samopomocy typu C) przede wszystkim w celu... poznania najbliższej przyszłości.

Andrzejkowe przepowiednie okazały się łaskawe - poprawa sytuacji finansowej, szczęście w miłości, wyjazd na wycieczkę w ciepłe kraje, a przede wszystkim długie lata zdrowego życia. Wystrój sali - świece i klucze, czarne koty oraz wróżby, lanie wosku, to tylko niektóre atrakcje tego wyjątkowego, nastrojowego wieczoru. Były także tańce, jako niezbędny składnik dobrej zabawy. Do samego końca panował doskonały nastrój i chęć do zabawy

Zgodnie z tradycją andrzejkowe spotkanie Seniorów nie mogło odbyć się bez lania wosku. Gorący wosk lał się przez duży klucz, tworząc na wodzie niezwykłe i urokliwe formy. Autorzy woskowych wróżb starali się odgadnąć, co też zostało w nich zapisane, jaką symbolikę ma tajemniczy kształt i jaka przyszłość ukryła się w zastygającym w wodzie wosku? Wyobraźnia podpowiadała coraz bardziej interesujące domysły i interpretacje, a każda kolejna była bardziej intrygująca od poprzedniej.

Po raz kolejny okazało się, że nasi Seniorzy potrafią wspaniale się bawić, mają duże poczucie humoru oraz niespożytą energię.