Wizyta w Oliwie

 W dniu 29.08.2018r. odbyła się integracyjna wycieczka do Zoo w Gdańsku Oliwie wieńcząca Akcję Lato 2018.

  

Uczestnicy letnich warsztatów mieli okazję zwiedzić pełen różnorodnych atrakcji kompleks gdańskiego ogrodu zoologicznego, gdzie poznali jego historię, misję. Dzięki ścieżkom edukacyjnym – poszczególne informacje o zamieszkujących zoo gatunkach zwierząt, z których nie mała część w warunkach naturalnych jest zagrożona wyginięciem .
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się możliwość przyjrzenia się z bliska pokazowemu karmieniu pingwinów czy hipopotama, motylarnia, pawilon z egzotycznym ptactwem, wybiegi dla żyraf, wilków i słoni.
Gówna atrakcją wycieczki była niewątpliwie woliera z największą dumą gdańskiego zoo - stadem lwów.
Równie interesujący był wybieg z rysiem europejskim czy rodzina niezwykle towarzyskich surykatek, które przyzwyczajone do blasku fleszy z niezwykła cierpliwością pozowały naszym uczestnikom do zdjęć.
Wycieczka do Zoo nie była jedyną atrakcją skierowaną do wczasowiczów. Przez cały okres trwania Akcji Lato mieli oni okazje skorzystać m.in. z: warsztatów cukierniczych, muzykoterapii, warsztatów rękodzielniczych czy pielęgnacji i zakładania ogrodów. Ponadto, mieli możliwość skorzystać z porad psychologa, fizjoterapeuty, pedagoga czy pielęgniarki. Warto dodać, że uczestnicy wczasów brali udział w licznych wycieczkach, spotkaniach integracyjnych, prelekcjach, koncertach, dzięki którym mieli możliwość poznania nowych ludzi, nawiązania trwałych przyjaźni oraz zrealizowania głównego przesłania naszej akcji - poczucia bycia ważnym, potrzebnym i akceptowanym.
Do zobaczenia za rok!