TACY SAMI

Wielki sukces XV Festynu Tacy Sami – Świętuj z nami 100 lat Niepodległej! W kalendarzu imprez miejskich na stałe już wpisał się organizowany przez Środowiskowe Domy Samopomocy i PKPS festyn integracyjny Tacy Sami. W tym roku odbyła się już XV edycja Festynu Przyjaźni "Tacy Sami", która uświetnia obchody Ogólnopolskiego Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię.

  

Temat przewodni Festynu nawiązywał do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem naszej imprezy była edukacja społeczności lokalnej oraz szerzenie postawy akceptacji, szacunku i życzliwości w stosunku do osób cierpiących na zaburzenia psychiczne.
Impreza rozpoczęła się uroczystym przemarszem spod Urzędu Miasta w kierunku Placu Hallera, gdzie po uroczystym otwarciu imprezy przez Dyrektor MOPS Julitę Jakubowska, Z-cą Dyrektora MOPS Beatę Kropidłowska, Kierownik Środowiskowych Domów Samopomocy Gabrielę Brządkowską, Z-cę Prezydenta Miasta Tczewa ds. społecznych Adama Urbana odbyły się liczne występy artystyczne. Nasz Festyn uświetniły swoimi występami: Zespół Leicmy, Paula Brzóska, Wiecznie Młodzi, Anna Brzeska, Fisolki , Art. Dance
Występom artystycznym towarzyszyły liczne atrakcje: animacje dla najmłodszych, stoiska z wyrobami rękodzielniczymi powstałymi w uczestniczących w imprezie ośrodków wsparcia, m.in. WTZ Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS w Tczewie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Narkowach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Rajkowach, Fundacja „Żyć Godnie” w Kolniku, Dom Pomocy Społecznej w Damaszce oraz zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich z Czarlina. Ponadto zaprezentowały swoje stoiska promocyjne: Policealna Szkoła NAUKA, straż Miejskie. Dużą popularnością cieszyły się punkty pomiaru ciśnienia krwi i poziomu cukru prowadzonego przez pielęgniarkę Teresę Myszka oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez OSP z Tczewa.
W festynie udział wzieli:

-Liceum ogólnokształcące nr 1 im Marii Skłodowskiej Curie
-Szkola Podstawowa nr 2 mjra Henryka Sucharskiego
-Zespól Szkół Ekonomicznych Im ks. Janusza St. Pasierba
- Szkoła podstawowa nr 4
- Szkoła podstawowa nr 12
-Zespół Szkół Katolickich im Świętej Jadwigi Królowej
-Liceum ogólnokształcące nr 2 Jana III Sobieskiego
-Przedszkole Niebieskie Migdały
-Przedszkole Melodica
-Przedszkole „Chatka Puchatka” z Tczewa

-Zespół Opiekuńczy
-Dom Pomocy Społecznej w Damaszce
-Srodowiskowy Dom Samopomocy w Starogardzie Gdańskim
-Fundacja „Żyć Godnie”
-Środowiskowy Dom Samopomocy w Rajkowych
-Środowiskowy Dom Samopomocy w Narkowach
-Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku
-Klub Przyjazny Dłoń
-Środowiskowy Dom Samopomocy w Kartuzach
-Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI w Tczewie
-Dom Pomocy Społecznej w Stawiskach
-Środowiskowy Dom Samopomocy dla dorosłych
-Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia szkolnictwa

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom współpracującym za pomoc w organizacji naszego Festynu.
Do zobaczenia za rok!