Sportowy czerwiec

     Zespół Placówek Specjalnych im. Jana Pawła II – Grupy Wychowawcze w Tczewie przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Tczewie od wielu lat są organizatorami „Turnieju siłaczy”. W tym roku odbył się on w dniu 05 czerwca. Celem turnieju jest rozszerzanie kontaktów pomiędzy wychowankami Zespołu Placówek Specjalnych, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Domu Dziecka, Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP i uczestnikami Środowiskowych Domów Samopomocy.

 

     Turniej propaguje rozwijanie sprawności fizycznej i zdrowej rywalizacji sportowej. Podczas zmagań w różnorodnych konkurencjach, tj.: wypychanie z koła, rzut beretem, rozciąganie sprężyn, trzymanie ciężarków, przerzucanie opony, ciągnięcie opony, przeciąganie liny panowała wesoła atmosfera. Nagrodą główną był Puchar Dyrektora ZPS w Tczewie. Grupa sportowa ze Środowiskowego Domu Samopomocy z ul. Niepodległości 10 zajęła II miejsce, ŚDS przy ul. Chopina 33 III miejsce a grupy ze środowiskowych Domów Samopomocy z ul. Nowowiejskiej i Armii Krajowej zajęły równoległe V miejsce. Za swoje zmagania wszyscy otrzymali upominki. Na zakończenie zmagań uczestnicy Turnieju przy słodkim poczęstunku podzieli się własnymi odczuciami po odbytym turnieju. 

  

 

     Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie dnia 06.06.2019r. zorganizowała Dzień Integracji pod hasłem „Serce siłę masz! Ma ją każdy z nas!”. Otrzymaliśmy na tę uroczystość zaproszenia. W ramach wizyty mieliśmy możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego w wykonaniu uczniów w/w szkoły pod tytułem „Romeo i Julia”. Młodzi aktorzy z dużą pasją odgrywali swoje role za co otrzymali gromkie brawa. Skorzystaliśmy z okazji i obejrzeliśmy prace laureatów konkursu plastycznego pod tytułem „Serce siłę masz! Ma ją każdy z nas!” oraz uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym z uczniami i organizatorami wydarzenia. 

  

     W dniu 06.06.2019r. już po raz XIV odbył się Dzień Sportu organizowany przez Dom Pomocy Społecznej z Damaszki. Jak co roku, zespół sportowy składający się z uczestników naszych Domów z ogromną radością wziął udział w zmaganiach w różnych dyscyplinach sportowych.

 

  

     Po zaciekłej rywalizacji zespół sportowy w składzie: Adam Cebula, Czesław Gajewski, Kamil Konopka, Robert Góralczyk, Krzysztof Klawon i Krzysztof Redzimski zdobył puchar Dyrektora Domu Pomocy społecznej w Damaszce za zajęcie I miejsca w rozgrywkach gry w kręgle. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz upominki.Sportowej rywalizacji towarzyszyły liczne atrakcje i piknik integracyjny.

 

  

Do zobaczenia na 25 Jubileuszowym Dniu Sportu. Będziemy z wami!

      Środowiskowy Dom Samopomocy w Kończewicach w dniu 11.06. 2019r. zorganizował VIII Integracyjne Zawody Sportowe.

     Nasza drużyna składająca się z uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS w Tczewie była jedną z szesnastu grup sportowych biorących udział w zawodach. Całodniowe zmagania w wielu sprawnościowych konkurencjach zakończyliśmy na podium. Drużyna w składzie: Adam Cebula, Czesław Gajewski, Krzysztof Redzimski oraz Robert Góralczyk zdobyła II miejsce.

   

Zwycięzcom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za wspaniałą zabawę. do zobaczenia za rok!