Nasze spotkania

Szeroki wachlarz usług Środowiskowych Domów Samopomocy jest skierowany również do rodzin i opiekunów naszych uczestników. Systematyczne spotkania mają charakter integracyjno-edukacyjny. Ich celem jest porada, wymiana informacji i doświadczeń opiekunów osoby niepełnosprawnej, wpływają również na poprawę świadomości i uczą jak radzić sobie w życiu codziennym.

Spotkania Grupy Wsparcia sprawiają, że najbliżsi uczestników nie tylko mogą uzyskać poradę, spotkać się i porozmawiać z osobami w podobnej sytuacji życiowej, ale również mają okazję aktywnie współtworzyć program terapeutyczny. Ważnym aspektem każdego spotkania są zajęcia z zakresu psychoedukacji, rozwoju osobistego oraz warsztaty tematyczne, m.in. z technik radzenia sobie ze stresem, a także szeroko rozumianego poradnictwa.

Ideą Banku Czasu jest wzajemna życzliwa pomoc drugiej osobie w formie świadczenia usług bezgotówkowych. Pozwala ona na dzielenie się z innymi swoim wolnym czasem i umiejętnościami. Na spotkaniach uczestnicy doskonalą nowo nabyte umiejętności, ponadto biorą udział w warsztatach, wyjazdach integracyjnych, imprezach kulturalno-oświatowych. Tym razem wspólnie z uczestnikami zajęć klubowych świętowali Dzień Dyni.