IV Turniej Sportowy „Fair Play”

Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS w Tczewie we współpracy z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej zorganizowały IV Turniej Sportowy „Fair Play”, który odbył się na boisku Gimnazjum nr 3. Impreza była współfinansowana ze środków Gminy Miejskiej Tczew na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie ochrony zdrowia. Patronat honorowy nad imprezą objął znany Strong Man - Sebastian Wenta. W imieniu naszego patrona swoją obecnością zaszczyciła nas jego mama pani Barbara Wojciechowska-Wenta, polska wioślarka, olimpijka i medalistka mistrzostw Europy.

Zawody od początku swojej historii mają charakter imprezy utrzymanej w duchu olimpijskim - również tego roku zapłonął olimpijski znicz i odczytana została przysięga. Do sportowej rywalizacji zachęcała kierownik Środowiskowych Domów Samopomocy pani Gabriela Brządkowska i dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Julita Jakubowska.
Poprzednie edycje turnieju pokazały, że jest to impreza pełna radości, uśmiechu i sportowych emocji, a zarazem impreza, która rozwija zainteresowania sportem, pokazuje, że należy podnosić sprawność fizyczną, zachęca do aktywności, jest szansą na zaprezentowanie sportowych talentów. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: przejażdżki rikszą, loterię fantową, występy: sekcji piłki ręcznej ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, grup tanecznych: Butterfly ze Szkoły Podstawowej nr 12, pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Conspirators Crew oraz Zumby, czyli połączenia tańca i aerobiku.
W rozgrywkach wzięło udział 10 zespołów - uczestników Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Klubów Samopomocy. Zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach: bieg w workach, rzut ringo do celu, bieg z przeszkodami na czas, skoki na piłce, strzał do bramki i toczenie opony.
Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała Komisja Sędziowska w której składzie zasiedli znani sportowcy - Henryk Meyer, Jacek Manuszewski oraz Józef Bejgrowicz.
Jury przyznało następujące nagrody:

  • I miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy z Narków
  • II miejsce – Klub Samopomocy „Przyjazna Dłoń” przy PZP w Tczewie
  • III miejsce – Środowiskowe Domy Samopomocy z Kończewic

Puchar „FAIR PLAY” Prezesa PKPS otrzymały Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS w Tczewie.
Turniej Sportowy dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Po raz kolejny pokazał, ze jest imprezą bez barier, różnic sprawnościowych, wiekowych. Jest okazją do świetnej zabawy i integracji ze społecznością lokalną.