Droga Krzyżowa 2019

       W miniony piątek, tj. 05.04.2019r. uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy mieli okazje poczuć niezwykłą atmosferę Wielkiego Postu oraz doświadczyć głębokich duchowych przeżyć przygotowujących na nadejście Wielkiej Nocy za sprawą udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Kaszub w Sianowie.

  

       W malowniczo położonym na Kaszubach Sianowie nasi podopieczni po raz pierwszy uczestniczyli w tradycyjnej drodze krzyżowej. Poprzedził ją uroczysty posiłek w Domu Pielgrzyma, podczas którego ks. proboszcz tutejszego sanktuarium poświecił uroczyście koszyczki wielkanocne ze święconką oraz pobłogosławił wszystkich przybyłych.

  

  

      Korzystając z okazji udaliśmy się do pobliskiej Stryszej Budy, gdzie zwiedziliśmy kompleks Kaszubskich Parków Tematycznych. Wśród nich największe wrażenie wywarły na nas makiety najpiękniejszych i najbardziej znanych budowli świata, gigantyczne modele przedmiotów codziennego użytku i zwierząt powiększone nawet kilkunastokrotnie. Wszyscy chętnie pozowaliśmy do zdjęć z prawdziwymi, kultowymi już modelami samochodów, które znamy z naszych ulubionych seriali i filmów z ubiegłego wieku oraz zwiedzaliśmy wnętrze prawdziwego samolotu pasażerskiego Tupolew.

  

  

  

      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy

Życzymy, by czas ten napełniał serca miłością

Spokojem i wzajemną życzliwością.

By tajemnica Zmartwychwstania Pańskiego

Była początkiem nadziei i pokoju,

By przezwyciężała wszelkie trudności

Stając się źródłem radości.