FISOBUS - czyli wakacje w mieście bez nudy

Tegoroczna Akcja Lato, pod hasłem „FISOBUS” - czyli wakacje w mieście bez nudy, rozpoczęła się 2 lipca na placu zabaw usytuowanym na Bulwarze Nadwiślańskim i trwała przez jeden miesiąc.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym roku przygotowana została dla najmłodszych szeroka oferta działań rekreacyjnych na świeżym powietrzu, oprócz różnego rodzaju turniejów i zabaw sportowo- ruchowych dzieci mogły skorzystać z zajęć plastycznych, gry w boule oraz artystycznego malowania twarzy, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.

 

Zgodnie z założeniami działania te przeprowadzone zostały w czterech dzielnicach miasta Tczewa, w miejscach gdzie można spotkać najwięcej dzieci i młodzieży, które nie mają możliwości wyjazdu na wakacje i okres letni spędzają tylko na swoim podwórku.

 

Zrealizowana inicjatywa pokazała lokalnej społeczności, że dzieci zamiast nudzić się na podwórku lub siedzieć przed komputerem mogą z innej perspektywy zobaczyć kolorowy, wakacyjny świat oraz w ciekawy sposób spędzić wolny czas, który z całą pewnością został odpowiednio wykorzystany.

 

Przeprowadzone działania sprawiły wszystkim uczestnikom radość z twórczego działania oraz zbudowały atmosferę przyjaźni i współpracy grupowej.