Wybory Miss i Mistera Złotego Wieku 2012

Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, jako główny organizator  Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku, ma zaszczyt po raz dziewiąty promować „piękno złotego wieku”.

 

Finał IX edycji Wyborów  z udziałem dziewięciu osób powyżej siedemdziesiątego roku życia odbędzie się 12 stycznia 2012 roku od godz. 16.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki  w Tczewie. Uroczystość poprowadzi Jolanta Jank i Piotr Weintz.

 

Inicjatywa wpisała się w ruch na rzecz tworzenia profesjonalnej polityki społecznej przyjaznej osobom starszym. W dotychczasowych edycjach udział wzięło 105 osób powyżej 70 roku życia, które dowiodły, iż piękno i pogoda ducha mogą być nieprzemijalne.

 

Wybory stanowią wyjątkową okazję do inauguracji obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej ustanowionych w 2012 roku przez Komisję Europejską. Działania obchodów będą okazja do tego, by uświadomić sobie, że w Europie żyjemy dziś dłużej i że cieszymy się dobrym zdrowiem dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, oraz by bliżej przyjrzeć się możliwościom, jakie z tego wynikają.

 

Inicjatywa organizacji Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku powstała w 2004 roku, wpisała się w ruch na rzecz tworzenia profesjonalnej polityki społecznej przyjaznej osobom starszym. Dotychczasowe edycje przedsięwzięcia dowiodły, jak wielkim prestiżem jest udział w organizacji Wyborów, które zyskały status wydarzenia ważnego społecznie i kulturalnie, rozsławiającego Tczew jako miasto przyjazne ludziom w każdym wieku.

 

W roku obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej zapraszamy do wspólnego świętowania różnych wymiarów aktywności osób „złotego wieku”. Przekonani jesteśmy, iż Wybory łączą starania wielu osób i środowisk w działaniu na rzecz poprawy jakości życia seniorów w naszych społecznościach.
Niech zatem Wybory staną się okazją do wspólnego przeżycia „piękna każdego wieku”.