Zajęcia usprawniające dla osób w wieku 50+

W każdy poniedziałek od godziny 15.00 do 16.00 na terenie Zespołu Opiekuńczego MOPS przy ul. Niepodległości 10 odbywają się bezpłatne zajęcia usprawniające dla osób w wieku 50+.

Obecnie w zajęciach uczestniczą osoby w wieku od 55 do 88 lat. W czasie zajęć wykonywane są ćwiczenia wzmacniające mięśnie osłabione, rozciągające mięśnie przykurczone, ćwiczenia z elementami tańca, aerobiku, gry i zabawy integracyjne, ćwiczenia w parach i zespołach. Niektóre zajęcia odbywają się na sali rehabilitacyjnej, ćwiczący korzystają z przyrządów: bieżni, rowerów stacjonarnych, rotorów. Przy okazji uczestnicy zajęć zawierają nowe znajomości, podtrzymują dawne więzi.

Celem ćwiczeń jest poprawa wydolności fizycznej, poprawa zakresów ruchu w stawach, wzmocnienie siły mięśniowej, ćwiczenie koordynacji ruchowej, ćwiczenia równowagi zapobiegające upadkom.

Aktywność fizyczna w starszym wieku sprzyja utrzymaniu kondycji fizycznej niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania w życiu codziennym, przeciwdziała utracie samodzielności.

Zapraszamy!