I edycja konkursu „Świąteczne drzewko"

15 grudnia br. w Zespole Opiekuńczym odbyła się I edycja konkursu „Świąteczne drzewko" o puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie. Udział w konkursie wzięły 4 tczewskie szkoły a także uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy typu "C" i Środowiskowego Domu Samopomocy.
Konkurs otrzymał nazwę „Świąteczne drzewko”, ponieważ bożonarodzeniowe drzewka umieszczane są w polskich domach w czasie świąt Bożego Narodzenia. Jak zawsze przypominają o takich wartościach jak: życie, nadzieja, odradzanie się, które płyną z uroczystości Narodzenia Pańskiego.
Celem konkursu jest nawiązanie do polskich tradycji obchodów świąt Bożego Narodzenia oraz przypomnienie o znaczeniu i symbolice choinkowych ozdób.
Konkurs integruje dzieci, rozwija dziecięcą twórczość, ale przede wszystkim zachęca do odwiedzenia seniorów w Zespole Opiekuńczym.
Uczestnicy konkursu zostali zachęceni do wykonywania ozdób własnoręcznie, tak jak czynili to nasi przodkowie. Na choinkach otaczających Ośrodek  znalazły się ozdoby wykonane technika decupage, wykliny papierowej, z żarówek, makaronu oraz płyt CD.
Tegoroczny puchar zdobyła szkoła nr12.