10 – lecie kapliczki Matki Bożej Fatimskiej przy Zespole Opiekuńczym MOPS w Tczewie

26 września 2019 r. o godz.10.00 z okazji 10 – lecia kapliczki Matki Bożej Fatimskiej przy Zespole Opiekuńczym MOPS w Tczewie, odprawione zostało nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Prowadzący nabożeństwo ks. senior prałat Stanisław Cieniewicz, modlił się w intencji założycieli oraz seniorów i kadry Ośrodka.

Warto dodać, iż nabożeństwa przy Kapliczce Batki Bożej z Fatimy wpisały się już na stałe w kalendarz uroczystości Zespołu Opiekuńczego MOPS i uczestniczy w nim coraz więcej osób.

Akcja Lato twa!!!!!!

08 sierpnia odwiedziła nas TVP 3, transmisja programu odbędzie się 10.08.2018 o godz. 18.05 i 19.05.
Półmetek wakacji prawie za nami, a w związku z tym przypominamy i serdecznie zachęcamy do udziału w trwających już Wczasach dla Seniora w ramach Akcji Lato podczas której oferujemy
• zajęcia rehabilitacyjne
• muzykoterapia
• relaksacja
• gimnastyka usprawniająca
• zabiegi w gabinecie odnowy biologicznej
• terapia zajęciowa
• warsztaty z psychologiem
• bale
• zabawy animacyjne i integracyjne

Uroczyste spotkanie wielkanocne w Zespole Opiekuńczym

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające męczeńską śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. 19 marca 2018 roku był szczególnym dniem dla wszystkich seniorów Dziennego Domu Pobytu, Środowiskowego Domu Samopomocy typu c oraz Kawiarenki dla Seniora Zespołu Opiekuńczego MOPS w Tczewie.

Zagościli Kociewiaki

19 września 2017 r o godzinie 14.00 zostały wznowione spotkania Kawiarenki dla Seniora w Zespole Opiekuńczym MOPS w Tczewie. Spotkania odbywają się w kameralnym, przyjacielskim gronie tczewskich seniorów.

Kolejna Edycja Wczasów dla Seniora za nami!

Za nami kolejna edycja Wczasów dla Seniora, organizowaną przez Zespół Opiekuńczy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie.

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

W dniu 14 września 2017 roku w budynku Zespołu Opiekuńczego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, odbyła się debata "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Celem debaty było przybliżenie tematyki zagrożeń najbardziej dokuczliwych dla społeczeństwa senioralnego oraz promocji aplikacji 'Moja komenda" i " Krajowa Mapa Zagrożeń". W debacie uczestniczyło około 100 seniorów.

Nabożeństwo majowe w Zespole Opiekuńczym

Gdyby przeprowadzić plebiscyt na najpiękniejszy miesiąc, z całą pewnością palmę pierwszeństwa zdobyłby maj. I trudno się temu dziwić. W żadnym innym miesiącu przyroda swoim pięknem nie oddziałuje tak na wyobraźnię człowieka i jego doznania estetyczne.

Wczasy dla Seniora 2017

Jesteś osobą 60+?

Zespół Opiekuńczy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tczewie

zaprasza Seniorów na WCZASY DLA SENIORA 2017.

Nasze spotkania odbywać się będą od 12 czerwca do 15 września 2017r,

Śniadanie wielkanocne

11 kwietnia 2017 roku seniorzy Dziennego Domu Pobytu oraz Środowiskowego Domu Samopomocy typu "C" Zespołu Opiekuńczego MOPS w Tczewie spotkali się przy wielkanocnym stole.

Wizyta przedszkolaków z Przedszkola "Niebieskie Migdały"

To były chwile wielu wzruszeń. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Niebieskie Migdały" zrobiły niespodziankę seniorom z Dziennego Domu Pobytu Zespołu Opiekuńczego MOPS w Tczewie. Specjalnie dla nich nauczyły się wierszyków i piosenek, zaprezentowały przedstawienie pt. "Rosołek albo obiadek" w piątek 10 marca 2017 roku. Niejednemu seniorowi łza zakkręciła się w oku. Seniorzy wspólnie z dziećmi zaśpiewali i zatańczyli kilka piosenek. Maluchy nie przyszły do nich z pustymi rękoma. Przyniosły własnoręcznie wykonane z masy solnej serduszka oraz kolorowe tulipany. Niejeden maluch otrzymał całusa od babci :-)

 

Strony

Subscribe to