XV Jubileuszowy Przegląd Twórczości Teatralnej "Życie to teatr" już za nami!

     Dnia 10 maja 2019r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się XV Jubileuszowy Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”, uświetniający obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki. Patronat medialny sprawowały: Telewizja Tetka, Gazeta Tczewska, Radio Głos i Radio Tczew. Ambasadorami wydarzenia zostały znane z działalności charytatywnej znamienite polskie aktorki: Prezes Fundacji „Mimo wszystko” Anna Dymna i Prezes Fundacji „Akogo?” Ewa Błaszczyk.

  

     Tegoroczna, jubileuszowa impreza stanowiła swego rodzaju podsumowanie działań ośrodków wsparcia w zakresie promowania twórczości teatralnej osób niepełnosprawnych i ich integracji ze środowiskiem lokalnym. Uroczysty charakter wydarzenia połączony został z piknikiem integracyjnym. Jubileuszowy Przegląd uświetnił pokaz multimedialny zawierający wspomnienia z dotychczasowych przeglądów oraz list gratulacyjny od pani Ewy Błaszczyk, jak i nagrany przez panią Annę Dymną film z osobistymi pozdrowieniami i gratulacjami dla uczestników tegorocznego przeglądu. W dalszej części wydarzenia wystąpiły czołowe gwiazdy polskiej sceny disco-dance: Andre i Gesek oraz zespoły działające przy ośrodkach wsparcia. Imprezę zakończył wielki piknik integracyjny z mnóstwem atrakcji.

     Podczas imprezy swoje spektakle zaprezentowały grupy teatralne z następujących placówek:
Zespół Opiekuńczy MOPS w Tczewie
Dom Pomocy Społecznej ze Szpęgawska
Środowiskowy Dom Samopomocy w Malborku
Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Rajkowy
Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS ze Starogardu Gdańskiego
Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie
Dom Pomocy Społecznej w Damaszce
Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI w Tczewie
Świetlica Środowiskowa dla Dzieci w Tczewie
Zespół Wiecznie Młodzi z Tczewa
Ochotnicze Hufce Pracy z Tczewa
Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS Tczew przy ul. Armii Krajowej 55
Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS Tczew przy ul. Niepodległości 10

     Wśród widzów znaleźli się uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Kończewic, Malborka, Chmielna, Rajków, Narków, Starogardu Gdańskiego i Tczewa; Domów Pomocy Społecznej ze Szpęgawska, Rudna, Damaszki, Rukocina, Pelplina oraz Zespół Opiekuńczy MOPS w Tczewie, OHP w Tczewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI Tczew i Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Skórcza. Ponadto, na widowni zasiedli uczniowie z tczewskich szkół: Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie, II Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa nr 4 oraz licznie przybyli mieszkańcy Tczewa i okolic.

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

     Projekt został współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Tczew na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego. Organizatorami Przeglądu były Środowiskowe Domy samopomocy MOPS w Tczewie i Polski Komitet Pomocy Społecznej.

     Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego przyznała miastu Tczew wyróżnienie w IX edycji konkursu Samorząd Równych Szans za projekt „Życie to teatr”. Jest to dla nas niezwykle prestiżowa nagroda doceniająca działania na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy, że Świętowaliście z nami!
Do zobaczenia na przyszłorocznym XVI Przeglądzie Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”!