XII Wojewódzki Jarmark Folklorystyczny oraz Przegląd Dorobku Kulturalnego Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej w Chmielnie

Po raz kolejny mieliśmy możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych i teatralnych przed publicznością z niemalże całego województwa. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chmielnie zaprosił nas do udziału w XII już Jarmarku Folklorystycznym.

Tematem tegorocznych scenicznych potyczek było życie i działalność bohatera regionalnego Kaszub Remusa. Aktorzy z poszczególnych ośrodków w bardzo twórczy i ciekawy sposób ukazywali tytułową postać. Grupa teatralna „Tacy Sami” z ŚDS przy ul. Armii Krajowej za przedstawienie pod tytułem „Nasz kaszubski knyp” zdobyła wyróżnienie.

Oprócz twórczości teatralnej i muzycznej mogliśmy zaprezentować również swoje wyroby z terapii zajęciowej. Atrakcją imprezy było zwiedzanie miejscowości jadąc na wozie drabiniastym, zaprzężonym w dwa przepiękne konie. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.