X Wystawa "Kwiatowe nowości"

W Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie dnia 18 października 2011roku odbyła się jubileuszowa X edycja wystawy „Kwiatowe nowości”, organizowana przez Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS w Tczewie.

 

Ze względu na realizację projektu, współfinansowanego przez Ministerstwo Polityki Społecznej i Polityki Społecznej w tym roku nosiła nazwę „Miasto równych szans”. Wystawa ponadto uświetnia Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Na wystawie można było zobaczyć prace: Środowiskowych Domów Samopomocy z Gniewu, Kończewic, Narków, Tczewa; Domów Pomocy Społecznej z Damaszki, Rudna, Szpęgawska; Klubów Samopomocowych „Przyjazna Dłoń”, „Razem”; Warsztatów Terapii Zajęciowej; seniorów z Dziennego Domu Seniora, uczestników Osiedlowych Banków Czasu.

 

Wystawa zbiegła się z 15-leciem istnienia ŚDS przy ul. Nowowiejskiej 18 – pierwszego takiego domu w naszym mieście. Organizatorzy przygotowali interesujący pokaz multimedialny, występ artystyczny, podczas którego pensjonariusze ŚDS – Karol Niewiedział zaśpiewał piosenkę pt; ”Kwiaty we włosach” i Beata Czubacka recytowała autorki wiersz pt; ”Dom”. Dla wszystkich przybyłych nie zabrakło uroczystego urodzinowego tortu.

 

W ramach projektu został zorganizowany konkurs fotograficzny na widokówkę oraz hasło promujące Tczew jako miasto równych szans. Na wystawie można było obejrzeć nadesłane prace, nagrodzono zwycięzców, których fotografie zostaną wydrukowane w formie widokówek. Organizatorzy poinformowali również o kolejnym działaniu projektowym, dzięki któremu powstanie pierwszy w naszym mieście przewodnik multimedialny, który będzie dostępny na stornach internetowych w wersji mp3 i mp4.