X Jubileuszowy Turniej Sportowy Fair Play

     Dnia 14.06.2019 odbył się X Jubileuszowy turniej sportowy "Fair Play". Uroczystym otwarciem naszych kolejnych już sportowych zmagań przewodniczyła dyrektor MOPS Tczew Julita Jakubowska. Głównym, celem  zawodów  było przede wszystkim promowanie aktywnego stylu życia jak i integracja lokalnej społeczności. Wszyscy mogliśmy wziąć udział w przemarszu który rozpoczął sportowe konkurencje.

 

     Odwiedziło nas 17 drużyn z zaprzyjaźnionych ośrodków ŚDS Narkowy, ŚDS Kończewice, DPS Damszaka, WTZ PSONI Tczew , Zespół Placówek Specjalnych z Tczewa, ŚDS MOPS- Tczew , ŚDS TYP C, Dom Samopomocy Przyjazna Dłoń, OHP Tczew,  ŚDS Gniew,  ŚDS Starogard Gdański, DPS Rokocin jak i ŚDS Malbork. Zawodnicy zmierzyli się w dyscyplinach  takich jak:  sztafeta, bieg w workach, przeciąganie liny, kręgle,skok w dal,strzał do bramki i w wielu innych.Sportowym zmaganiom przyglądało się Jury w którego skład wchodzili: p.Józef Bejgrowicz - Mistrz Świata, Europy i Polski w trójboju siłowym, p.Sebastian Wenta - Wicemistrz Świata i Europy Strongman i p. Henryk Meyer - piłkarz, działacz i trener klubu Wisła - Tczew.

     W trakcie trwania konkurencji odbyło się wiele artystycznych pokazów. Mogliśmy podziwiać występy zespołów :"Wiecznie Młodzi",  hip-hop "Fresh",  "Art Dance", a także pokazy piłki ręcznej, karate, fitness i zumby. Miłośnicy zdrowego odżywiania korzystali z porad Dietetyka Naturhouse.O oprawę muzyczną  turnieju zadbał dj Gesek.

     Po sportowych zmaganiach  jury wyłoniło zwycięzców : I miejsce otrzymał Ośrodek Wychowania i Szkolenia OHP z Tczewa, II miejsce zdobył Zespół Placówek Specjalnych z Tczewa, III miejsce wywalczył Środowiskowy Dom Samopomocy z Gniewa. Puchar Prezesa "Fair Play" zdobył Środowiskowy Dom Samopomocy  z Malborka. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.