X Jarmark Folklorystyczny i Wojewódzki Przegląd Twórczości Kulturalnej Domów Pomocy Społecznej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy

Dnia 19 maja 2011 roku w Chmielnie odbył się X Jarmark Folklorystyczny i Wojewódzki Przegląd Twórczości Kulturalnej Domów Pomocy Społecznej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy. Jak co roku organizator narzucał wykonawcom tematykę przygotowania programu artystycznego. Tym razem z okazji X-lecia Jarmarku należało przygotować spektakl czy przedstawienie w gwarze kociewskiej lub kaszubskiej z nutą humorystyczną. Jubileuszowy Jarmark okazał się dla nas szczęśliwym, gdyż usłyszeliśmy z ust wójta: „ - Nagrodę specjalną wójta Chmielna otrzymał Środowiskowy Dom Samopomocy MOPS z Tczewa przy ul. Nowowiejskiej za spektakl pt. „Ach ta miłość”. Radości nie było końca, gdy wyczytano głównych laureatów.

 

 

Ponadto w Chmielnie jak co roku można było podziwiać twórczość podopiecznych domów pomocy społecznej i domów środowiskowych. W festynie wzięli udział przedstawiciele organizacji z całego województwa pomorskiego. Festiwal jest ponadto wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń, poznawania nowych technik terapeutycznych, oraz nawiązywania przyjaźni.