Wystawa - na 100 lat Niepodległej!

Już po raz XVII odbyła się wystawa integracyjna pt: „ Kwiatowe Nowości, która w tym roku nawiązywała tematem przewodnim do ogólnopolskich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polską Niepodległości.

     

W kameralnej atmosferze Zagłębia Muzycznego Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, w dniu 26.10.2018r. odbył się uroczysty wernisaż wystawy „Kwiatowe nowości na 100 lat Niepodległej”. Prace artystyczne odnoszące się do tematyki patriotycznej, wykonane w dowolnych formatach i technikach zostały zaprezentowane przez uczestników naszych Domów oraz zaprzyjaźnionych ośrodków: Środowiskowy Dom Samopomocy z Narków, Kończewic, Malborka, Rajkowy, Starogardu Gdańskiego, Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, Warsztaty Terapii Zajęciowej , Zespół Opiekuńczy MOPS , uczestnicy zajęć klubowych, Banku Czasu, świetlica środowiskowa Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Klub Samopomocy „Przyjazna Dłoń”, Domy Pomocy Społecznej z Damaszka i Szpęgawska
Wystawie towarzyszyły występy: uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Tczewie, zespołu tanecznego Fresh oraz uczestników ŚDS, którzy zaprezentowali się w programie artystycznym: Przemysław Gajewski i Karol Niewiedział – występ wokalny, Danuta Bojarska, Sebastian Szlagowski - recytacja poezji okolicznościowej.
XVII edycja wystawy Kwiatowe Nowości uświetnia Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i pozwala jej twórcom realizować swoje pasje i marzenia.

                                                            

Do zobaczenia za rok!