Wygrana w Bydgoszczy!

Katarzyna Kołodziejczyk, uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy zajęła I miejsce w VII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART w Bydgoszczy w kategorii „Rękodzieło” a zespól teatralny Kameleon i Przemysław Gajewski dotarli do drugiego etapu konkursu w kategorii „Taniec” i „Muzyka”.


 

 Po raz pierwszy nasi uczestnicy wzięli udział w Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych organizowanym przez Fundację Wiatrak z Bydgoszczy. Tematem VII edycji były słowa św. Jana Pawła II „To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna!” oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wśród 465 prac konkursowych inspirowanych postawami i zachowaniami patriotycznymi w 7 kategoriach działań artystycznych znalazły się prace indywidualne i projekty grupowe podopiecznych ze wszystkich naszych domów, w tym zwycięska praca Katarzyny Kołodziejczyk ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul Chopina 33 . Na scenie, w drugim etapie występów na żywo konkursu w kategorii „Taniec” wystąpił zespól Kameleon z ŚDS przy ul. Chopina 33 w składzie: Piotr Saks, Katarzyna Kołodziejczyk, Sylwia Mielewczyk, Wiesław Filipczyk, a w kategorii „Muzyka” swoje zdolności wokalne zaprezentował Przemysław Gajewski z ośrodka przy ul. Niepodległości 10 we własnej interpretacji utworu „Kocham wolność” z repertuaru Chłopców z placu broni.

 

Gratulujemy sukcesów