Toruńska przygoda Kameleona z piernikiem w tle

Toruń jest miastem magicznym, nie tylko ze względu na wielowiekową historię i tradycję pieczenia pierników, ale i miejscem, gdzie nasza grupa teatralna Kameleon wzięła udział w drugim etapie Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

   

 

W dniu 11.02.br. w Teatrze Baj Pomorski odbył się kolejny etap „Albertiany”, w której zaprezentowała się grupa teatralna Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Chopina 33 ze spektaklem pt. „Przebudzenie”. Nasza niezwykła pantomima opowiadająca o sile dobroci, potrafiącej dokonać niemałych cudów, takich jak: zmiana negatywnych postaw i krzywdzących zachowań spotkała się z życzliwym przyjęciem przez jury i została uhonorowana przez widów gromkimi brawami.

  

  

  

Korzystając z okazji przebywania w Toruniu, postanowiliśmy zgłębić nasza wiedzę teoretyczną i praktyczną w dziedzinie pieczenia w Żywym Muzeum Piernika. W trakcie warsztatów każda osoba własnoręcznie stworzyła i udekorowała pierniki, które następnie na pamiątkę zabrała do domu.

  

   

  

  

Po tych niezwykle pouczających zajęciach udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich, gdzie animatorzy w średniowiecznych strojach w przystępny i humorystyczny sposób przedstawili toruńskie legendy oraz zaprosili nas do odgrywania inscenizacji z codziennego życia w wiekach średnich. Dzięki scenkom mieliśmy okazje przenieść się w czasie i poczuć się jak mieszkańcy dawnego Torunia.

   

Wizyta w Toruniu dostarczyła nam niezwykłych emocji i niezapomnianych wrażeń.