Przygoda w „Tajemniczym Ogrodzie”, sztuka współczesna i Nowa Holandia…z wizytą w Elblągu

     29 kwietnia 2019r. odwiedziliśmy Teatr im. A. Seweruka w Elblągu. Odbyliśmy w nim niezwykłą podróż w głąb „Tajemniczego Ogrodu” – niezwykle widowiskowej, barwnej, pełnej nadziei, optymizmu i pozytywnych emocji scenicznej adaptacji dzieła Francesa Hodgson Burnetta.


 

      „Tajemniczy ogród” to przepiękny spektakl muzyczny o samotności, sile optymizmu oraz odwadze na drodze w pokonywaniu codziennych trudności. Wielkie wrażenie wywarła na nas cudowna oprawa muzyczna spektaklu, niesamowite dekoracje i doskonałe kreacje aktorskie.
     Jesteśmy przekonani, że to widowisko nie pozwoli nam przez długi czas zapomnieć o tym, że największą siłą, która potrafi zmienić wszystko i wszystkich oraz czynić cuda jest miłość a czar wspaniałych piosenek pozwoli nam pozostać w „Tajemniczym ogrodzie” jeszcze przez dłuższy czas...
     Po obejrzeniu spektaklu przespacerowaliśmy się uliczkami przepięknie odrestaurowanego Starego Miasta i odwiedziliśmy niezwykłe miejsce jakim jest Centrum Sztuki Galeria El. Tam, w dawnym kościele obejrzeliśmy bardzo ciekawą wystawę sztuki współczesnej oraz prace dyplomowe uczniów Liceum Plastycznego z Gronowa Elbląskiego. Największe wrażenie wywarła na nas jednak wnętrze galerii - połączenie nowoczesnego wzornictwa: betonu, szkła i metalu ze średniowieczną, ceglaną bryłą budynku.

 


   

     Następnie udaliśmy się do Rodzinnego Parku Rozrywki Nowa Holandia, gdzie spacerowaliśmy trasami edukacyjnymi o tematyce ekologicznej, zwiedziliśmy osadę wikingów oraz skorzystaliśmy z licznych atrakcji rozrywkowych: rejsu statkiem po jeziorze, wizyty w mini zoo, zwiedziliśmy m.in. wyspę potworów i Dwór Króla Artura…

 


     

Nasz pełen atrakcji wyjazd do Elbląga zakończyliśmy wzbogaceni o nowe doznania.