Piknik „Aktywni Razem”

Na Bulwarze Nadwiślańskim, dnia 24 lipca 2012 odbył się piknik międzypokoleniowy jako podsumowanie projektu pod hasłem „ Aktywni razem czyli łączenie pokoleń poprzez rekreację” realizowanym przez Polski Komitet Pomocy Społecznej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tczewie. Projekt współfinansowany był ze środków PFRON z zakresu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, a przyświecało jemu hasło „Aktywność jest życiem – życie jest aktywnością”. Beneficjentami projektu byli członkowie osiedlowego Banku Czasu, działającego przy Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Nowowiejskiej oraz dzieci z rodzin bankowiczów i sąsiedztwa.

 

Charakter pikniku był sportowo-rekreacyjny, a rozpoczął się wspólnym przemarszem uczestników i aerobikiem w wykonaniu zespołu Wiecznie Młodzi, który nauczył wszystkich obecnych choreografii do znanego utworu. Tańczyli wszyscy, kilkuletnie dzieci, ich rodzice i dziadkowie.

 

Tego dnia była piękna słoneczna pogoda, co sprzyjało wspólnej zabawie, ze względu, że chętnych do udziału w konkurencjach było sporo, więc i rywalizacja była ostra. Konkurowano min. w rzucie piłeczką do tarczy, rzucie krążkiem do celu, slalomie piłkarskim, rzucie ringo na patyk , ale również w konkurencjach typowo rekreacyjnych , jak łowienie ryb na wędkę, dmuchanie balonów aż pękną, gra w bule czy w puszkę. Był też konkurs rysunkowy, w którym udział wzięło dużo naszych milusińskich. Wspaniałym uzupełnieniem wszystkich rozrywek była możliwość uczestniczenia w hipoterapii oraz skorzystania z przejażdżek rikszą czy jazdy na rowerze. Wszyscy nasi goście chętnie częstowali się smakołykami: z przyjemnością sięgali po chleb ze smalcem i ogórkiem, a do stoiska z watą cukrową zawsze była kolejka. Wszyscy bawili się doskonale, propagując zdrowy i aktywny styl życia.