„Miasto równych szans”

Polski Komitet Pomocy Społecznej przy współpracy ze Środowiskowymi Domami Samopomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej realizuje projekt „Miasto równych szans”, który jest laureatem konkursu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z zakresu organizacji i funkcjonowania sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Podczas projektu zrealizowane zostaną działania w dwóch obszarach tworzenia wizerunku miasta: multimedia i rękodzieło. Poprzez udział w projekcie osoby z zaburzeniami psychicznymi stworzą wizerunek miasta łączący nowoczesność (multimedia) z tradycją (rękodzieło) w oparciu o techniki tworzenia multimedialnego przewodnika po mieście (wskazującego aspekty społeczne i turystyczne Tczewa jako miasta równych szans) oraz tradycyjnego rękodzieła.

Ponadto działania poszerzą ofertę instytucjonalnego wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi poprzez otworzenie struktur Środowiskowych Domów Samopomocy dla osób dotkniętych  chorobą w społeczności lokalnej.

W celu zwiększenia udziału osób zdrowych w budowaniu oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi udział w działaniach projektu zostanie otwarty dla mieszkańców Tczewa, którzy wspólnie z osobami niepełnosprawnymi uczestniczyć będą w zajęciach w w/w obszarach tematycznych.
 

Serdecznie zapraszam do udziału w projekcie
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie
 mgr Julita Jakubowska

Szczegółowe informacje można uzyskać:
tel: 58/531-09-28
e-mail: sds.nowowiejska@mops.tczew.pl