Kwiatowe Nowości 2019

25 października bieżącego roku po raz kolejny mieliśmy okazję organizować XVIII już edycję Wystawy Integracyjnej Kwiatowe Nowości, która w tym roku odbywała się pod nazwą "2019 rokiem Stanisława Moniuszki". Wystawę oglądać można było w Tczewskim Centrum Kultury w Zagłębiu Muzycznym, gdzie charakterystyczny klimat pozwolił na nadanie podniosłości całemu wydarzeniu.

  

Obrazy malowane przez uczestników tczewskich domów samopomocy oraz zaprzyjaźnionych ośrodków ozdobiły ceglane ściany i wypełniły sztalugi. 

 

 

Oprócz dzieł na płótnie, goście mogli podziwiać również sztukę teatralną w wykonaniu grupy domowników ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Niepodległości w Tczewie. W utworze skomponowanym przez Stanisława Moniuszkę pt. "Prząśniczka" wystąpił pan Karol Niewiedział - uczestnik Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Chopina w Tczewie, natomiast utwór Mieczysława Fogga pt. "Jesienne róże" wykonała pani Ewa Czajkowska wraz z panem Karolem Kulpą ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Armii Krajowej w Tczewie. Na pianinie grał pan Karol Marczak. Życiorys kompozytora przybliżyła nam pani Danuta Bojarska ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Nowowiejskiej w Tczewie. Goście mieli okazję również wysłuchać wiersz pana Przemysława Pałubickiego, odczytywanego przez pana Krzysztofa Redzimskiego oraz wiersza pana Kamila Konopki.

  

 

 

  

Tegoroczne Kwiatowe Nowości na długo zapiszą się w naszej pamięci. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję spotkać się z Państwem za rok.