Ja, ty, on, czyli my, maj 2016

I jak tu nie wierzyć, że otaczająca przyroda wpływa na nastawienie do życia. Roślinność nie tylko cieszy nasze oczy, ale też sprawia, że po prostu chce nam się żyć. Gdzie dowody na takie stwierdzenie? Wystarczyło zajrzeć do ŚDS, które w maju tętniły życiem. Powodów do dobrego samopoczucia  było sporo. Już w pierwszych dniach maja aktywnie włączyliśmy się w obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. Jeśli do tego dorzucić organizację Przeglądu Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”, a potem udział w „Teatrach Wspaniałych”, czy też zdobyte laury w XII Turnieju Siłaczy, to trudno zaprzeczyć, że piękna aura dodaje nam sił, inspiracji. Mamy też szczególny powód do radości. Ewa Gierszewska i Beata Czubacka zdobyły dwie główne nagrody w konkursie poezji „Słowa, dobrze że jesteście” – którego organizatorem jest Fundacja Anny Dymnej „Republika Marzeń”.
 
Dziś w Państwa ręce oddajemy wydanie naszej gazetki "Ja, Ty, On, czyli My" (maj 2016), redagowanej przez uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS w Tczewie. W bieżącym wydaniu:
  • Radość na placu Hallera - relacja z obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej
  • Spełniali swoje marzenia -  relacja z XII Przeglądu Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”
  • Z modlitwą w  ogrodzie - obchody Dnia Dobrych Uczynków 
  • Chopin na podium Turnieju Siłaczy!
  • Relacja z XV Jarmarku Folklorystycznym i Przeglądu Dorobku Kulturalnego Środowiskowych Domów Pomocy Społecznej i Domów Pomocy Społecznej w Chmielnie
  • Ponadto: kolorowanka, Sentymentalne Rozmowy Basi, nasza twórczość, poradnik psychologa, od nas dla Was i wiele więcej!
Życzymy przyjemnej lektury!