IX Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”

W tym roku Środowiskowe Domy Samopomocy MOPS w Tczewie w partnerstwie z Pomorskim Zarządem Wojewódzkim Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej dnia 24 kwietnia już po raz dziewiąty zorganizowały w Centrum Kultury i Sztuki Przegląd Twórczości Teatralnej „Życie to teatr”, uświetniający obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej.

 

 

Przegląd zainaugurował spot filmowy promujący tegoroczną imprezę, uroczystego otwarcia dokonali: prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, dyrektor MOPS Julita Jakubowska i kierownik ŚDS Gabriela Brządkowska, życząc wszystkim widzom emocjonalnych przeżyć.

Na scenie zaprezentowało się szesnaście zespołów teatralnych z następujących placówek: Środowiskowego Domu Samopomocy z Narków, Gdyni, Kończewic i Kościerzyny, Ośrodków Wsparcia z MOPS ze Starogardu Gdańskiego i Sopotu, Domu Pomocy Społecznej z Rokocina, Gdańska i Starogardu Gdańskiego, Klubu Samopomocy „Przyjazna Dłoń”, „Razem” z Tczewa, Banku Czasu, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Lalków oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Tczewa.

Z prezentacjami muzycznymi wystąpił zespół gospodarzy Cantus oraz zaproszeni goście: Piotr Szałwiński z Fundacji Ponad Przeciętni, Natalia Podraza, Maria Machlik, Paweł Mincer, Michał Łódtka.

Na zakończenie Przeglądu każdy z występujących otrzymał statuetkę i pamiątkowy prezent z rąk prezydenta Zenona Drewy.

Wśród publiczności, która wypełniła po brzegi całą salę CKiS znalazły się nie tylko osoby niepełnosprawne ale także młodzież szkolna, seniorzy i lokalna społeczność. Dzięki czemu po raz kolejny udowodniliśmy, iż idea równego postrzegania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie stała się rzeczywistością. Powyższe przedsięwzięcie daje nadzieję, że mimo różnego rodzaju ograniczeń można aktywnie uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym.

Oprawę medialną zapewniła Telewizja Kablowa TETKA Adama Przybyłowskiego.

Impreza była współfinansowana ze środków Gminy Miasta Tczew na wsparcie zadań publicznych z zakresu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego.