II Turniej Sportowy „FAIR PLAY”

Polski Komitet Pomocy Społecznej w partnerstwie ze Środowiskowymi Domami Samopomocy MOPS w Tczewie zorganizował 29 czerwca 2011 r. w Gimnazjum nr 3 II Turniej Sportowy „Fair Play”. Patronat honorowy nad imprezą podobnie jak rok temu objął strongman Sebastian Wenta, natomiast patronat medialny Telewizja Kablowa TETKA. W imprezie wzięli udział pensjonariusze z ośrodków wsparcia z Narków, Damaszki, Szpęgawska, Rudna, Chmielna, Kartuz, Kończewic, Starogardu Gd. oraz Tczewa – WTZ koło w Tczewie Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo, Klub Samopomocy Przyjazna Dłoń, Środowiskowe Domy Samopomocy dla dorosłych i dla dzieci przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego.

 

Zawodnicy brali udział w następujących dyscyplinach: bieg w workach, rzut do celu, strongman, przeciąganie liny, bieg z przeszkodami na czas oraz strzał do bramki.

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwała Komisja Sędziowska w składzie:

  • Sebastian Wenta – strongman, Drugi Wicemistrz Polski Strongman 2006, Wicemistrz Europy Strongman 2007, Wicemistrz Świata Strongman 2007;
  • Henryk Meyer – piłkarz, działacz i trener Klubu WISŁA Tczew;
  • Jacek Manuszewski - trener, piłkarz grający w Gryfie Tczew. W przeszłości występował m.in. w Pogoni Smętowo, Pomezanii Malbork, Zagłębiu Lubin i Lechii Gdańsk;

 

Turniej był imprezą otwartą w czasie której organizatorzy zapewnili uczestnikom oraz okolicznym mieszkańcom liczne atrakcje: loterię fantową, poczęstunek, konkurs na maskotkę Turnieju, konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”, gry sportowe, pokaz akrobatyczny i wokalny grupy młodzieżowej Towarzystwa Kulturalnego BRAMA, pokaz Bractwa Rycerskiego KERIN.

 

Projekt współfinansowany ze środków PFRON na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.

 

Przyznane nagrody:

I miejsce – ŚDS Chmielno

II miejsce – ŚDS Narkowy

III miejsce – ŚDS MOPS Tczew

 

Puchar „FAIR PLAY” Dyrektora MOPS w Tczewie - ŚDS dla dzieci przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego.

 

Organizatorzy cieszą się z tak dużego zainteresowania Turniejem, którego idea FAIR PLAY odnosi się nie tylko do sportu ale również do życia codziennego.