II Festiwal AKCEPT

W gdańskim Dworku Artura odbyła się druga edycja Festiwalu Akcept. Tak jak w zeszłym roku scena Teatru Poza Tym Gdańskiego Archipelagu Kultury stała się miejscem integracji różnych środowisk twórczych. Obok doświadczonych teatrów prezentują się teatry integracyjne i młodzieżowe. Festiwal udowadnia, że sztuka jest na wyciągnięcie ręki i każdy może być jej twórcą i uczestnikiem. Żeby stwarzał możliwości kontaktu z drugim człowiekiem bez podziału i barier, którego główną ideą jest wymiana doświadczeń i współuczestnictwo w szeroko pojętej kulturze.

 

Aktorzy Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS w Tczewie zaprezentowali spektakl pt. „Ku pamięci”, który zdobył Grand Prix III Kociewskiego Konkursu Literackiego im. Romana Landowskiego.

 

Festiwal jest jedną z części imprez organizowanych w ramach Spotkania z Twórczym Życiem  Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Świat  Mało Znany”, którego podobnie jak organizatorzy „Akceptu” celem jest promocja działalności artystycznej osób niepełnosprawnych, jako pełnowartościowej sztuki,  spotkanie  i integracja artystów pełno i niepełnosprawnych w procesie tworzenia  i przedstawienia szerokiej publiczności wspólnego dzieła, będącego efektem tego procesu.

 

Wideorelacja z festiwalu poniżej: