Dzień Matki

W czwartek 26 maja br. uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Matki w ogrodzie Zespołu Opiekuńczego – przy figurce Matki Boskiej Fatimskiej. Stało się tradycją, że co roku wspólnie kultywujemy to święto.

 

Po powitaniu gości przez p. kierownik ŚDS Gabrielę Brządkowską oraz p. dyr MOPS Julitę Jakubowską, głos mieli już uczestnicy, którzy przedstawili program artystyczny. Domownicy podziękowali Matkom żywym słowem, piosenkami, których tematyka dotyczyła oczywiście tej, która jest zawsze przy nas w radości i smutku – Matki. Dziękowali za troskę, wychowanie oraz miłość i serce najważniejszym kobietom życia, tym obecnym i wspominali te, które już odeszły. Po części oficjalnej, chcąc osuszyć łzy wzruszenia zaprezentowano humorystyczny pokaz mody przedstawiający matkę: w pracy, na zakupach, w sypialni na balu itd.

 

Po występach przyszła pora na indywidualne życzenia i wręczanie własnoręcznie wykonanych kartek, wypiekanych ciastek w kształcie serca oraz kwiatów. Nie zabrakło także konkursów, podczas których Mamy ze swoimi dziećmi musiały wykazać się wiedzą, by zdobyć punkty. Z niektórymi pytaniami mamy miały mały problem, bo musiały powrócić do swoich szkolnych lat i przypomnieć sobie niektóre wydarzenia.

 

Została przygotowana wystawa fotograficzna, na której można było oglądać Mamy jak były małe, z lat szkolnych i te bardziej aktualne. Można było także przeczytać piękne, wzruszające wspomnienia o Matkach, których już wśród nas nie ma.

 

Na koniec przewidziano poczęstunek, wszyscy kosztowali wypieków świeżych ciast i ciasteczek autorstwa uczestników domu, które bardzo smakowały. Przy degustacji mogli porozmawiać i lepiej się poznać. Impreza była udana, dowodem tego były uśmiechy na twarzach mam i ich dzieci.