Dni Ziemi Tczewskiej

Podczas obchodów Dni Ziemi Tczewskiej został rozstrzygnięty konkurs na ”Najpiękniejszy wianek sobótkowy „ organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tczewie. Jak co roku zostały wykonane przez uczestników ŚDS w Tczewie przepiękne wianki o różnych kształtach i tematyce.

 

Nasze wianki zdobyły uznanie w oczach jury i tak II miejsce zdobyli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie ul. Armii Krajowej 55, a III miejsce zostało przyznane ŚDS ul. Nowowiejska 18, a pozostałe dwa ośrodki otrzymali wyróżnienia.

 

24 czerwiec to drugi dzień Święta naszego miasta. Mieszkańcy grodu Sambora spotkali się na bulwarze nad Wisłą. My – jako Środowiskowe Domy Samopomocy – mieliśmy własne kolorowe i bardzo efektowne stoisko, na którym pokazywaliśmy efekty pracy w terapii zajęciowej – biżuterię szklaną i decoupage, obrazy wykonane ze skóry, produkty ze sznurka i krepiny. Ale to nie wszystko.

 

Gwoździem programu były występy zespołów wszystkich Domów, które zebrały gorące oklaski. Nasi podopieczni zupełnie pozbawieni tremy pokazali swoje możliwości w grze aktorskiej wokalnej. Wszystkie przedstawienia miały tematykę marynistyczną, a ciekawe stroje jeszcze pogłębiły efekt.