58 Ogólnopolski Konkursu Recytatorski

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie oraz Towarzystwo Kultury Teatralnej zorganizowało kolejną już 58 edycję Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jest to impreza otwarta, w której udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a także my, gdzie zaprezentowaliśmy swój talent aktorski i muzyczny. Turniej odbył się w czterech kategoriach: recytatorskiej, „wywiedzione ze słowa”, teatr jednego aktora, poezji śpiewanej.

 

 

W eliminacjach konkursu w kategorii wywiedzione ze słowa zaprezentowali się: Beata Czubacka w autorskim collage pt. „Sobibór” i „Pożegnanie”, Danuta Bojarska z „Piosenką o Andrzeju” z repertuaru kabaretu Hrabi, Marian Graczyk w wierszu Juliana Tuwima „Przy okrągłym stole”, Krzysztof Klamann w utworze Ryszarda Krynickiego „Cóż z tego”, Dominik Kazanecki w tekście Władysława Broniewskiego „Rozmowa z historią” oraz w kategorii poezja śpiewana wystąpił Wojtek Mariankowski, który za wykonanie utworów: ,,Niepewność” Marka Grechuty i „Stary dziadek” Jerzego Porębskiego, otrzymał wyróżnienie.

 

Celem konkursu było aktywizacja kulturalna społeczności, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury, upowszechniania kultury dobrego słowa, jak również rozwijanie aktywności twórczej i zdolności recytatorskich.

 

Naszym artystom za ich wspaniałą grę aktorską składamy gratulacje i bijemy ogromne brawa.