Nieśmy Dobrą Nowinę

Po raz IX mieliśmy okazję organizować jasełka bożonarodzeniowe pt. "Nieśmy dobrą Nowinę", które odbywały się w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. Ciepłe słowa dyrektor MOPS pani Julity Jakubowskiej oraz pana Adama Urbana były wprowadzeniem wszystkich obecnych w nastrój świątecznej uroczystości oraz zapoczątkowały występy sceniczne.

  

Dziadek do Orzechów

11 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjeździe do Opery Bałtyckiej na spektakl pt. "Dziadek do orzechów". Ta baśniowa opowieść, rozgrywająca się podczas świąt Bożego Narodzenia, pozwoliła uczestnikom poczuć magię zbliżających się świąt.

  

VIII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych FART

Z wielką przyjemnością informujemy, że grupa teatralna "Amatorzy", składająca się z uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Nowowiejskiej 18, zakwalifikowała się do drugiego etapu VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Osób Niepełnosprawnych FART.  W związku z tym domownicy udali się do bydgoskiej Fundacji Wiatrak w celu wystąpienia przed szerszym gronem publiczności ze sztuką "Walka dobra ze złem". 

 

IX edycja Przeglądu Jasełek Bożonarodzeniowych

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejną edycję Przeglądu Jasełek Bożonarodzeniowych.

         Tekst alternatywny

Kwiatowe Nowości 2019

25 października bieżącego roku po raz kolejny mieliśmy okazję organizować XVIII już edycję Wystawy Integracyjnej Kwiatowe Nowości, która w tym roku odbywała się pod nazwą "2019 rokiem Stanisława Moniuszki". Wystawę oglądać można było w Tczewskim Centrum Kultury w Zagłębiu Muzycznym, gdzie charakterystyczny klimat pozwolił na nadanie podniosłości całemu wydarzeniu.

  

"Pozapozy" - Gala konkursowa Festiwalu Integracji Artystycznej

 Dnia 22 października odbyła się gala XIV Festiwalu Integracji Artystycznej „POZA POZY”, którego organizatorem jest Gdańska Fundacja Dobroczynności. Podczas uroczystości, która miała miejsce w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, ogłoszono wyniki konkursów w kategoriach: teatralnej, muzycznej i plastycznej. Za spektakl pod tytułem „Przebudzenie” przygotowany przez zespół "Kameleon" z ŚDS przy ul. Chopina 33 otrzymał zaszczytne II miejsce. W kategorii muzycznej pan Karol Niewiedział za utwór Krzysztofa Krawczyka pod tytułem „Rysunek na szkle” otrzymał wyróżnienie. Doceniono również twórczość plastyczną. Laureatami byli: Zbigniew Starosta, Bogusław Reszka, Adam Cebula, Sylwia Mielewczyk, Magdalena Wojciechowska, Radosław Kunowski, Wiesław Filipczyk, Ewa Gierszewska, Alina Mokwa, Danuta Puchowska, Iwona Bajer.

 

  

Turnus rehabilitacyjny

W październiku, uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy mieli okazję uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym w Krynicy-Zdrój - pięknej małopolskiej miejscowości, położonej w Beskidzie Sądeckim. Dwutygodniowy wyjazd dał domownikom możliwość zwiedzenia nowych miejsc, a przede wszystkim wypoczynku i korzystania z rehabilitacji, mającej na celu poprawę zdrowia i kondycji fizycznej. 

  

Kwiatowe Nowości

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejną edycję wystawy integracyjnej "Kwiatowe Nowości", organizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

        

20 września świętowaliśmy XVI Festyn Przyjaźni "Tacy Sami"

      Po raz kolejny mieliśmy okazję organizować obchody Ogólnopolskiego Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię. XVI edycja Festynu Przyjaźni "Tacy Sami" odbywała się na Placu Hallera, a całość zainaugurowana była mszą świętą w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

  

XVII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

     W dniach 17-19.09.2019 odbył się XVII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych którego organizatorem był Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie. W konkursie brało udział 28 zespołów m.in z Polski, Litwy, Ukrainy, Gruzji i Macedonii. Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy docenieni i w tym roku. Zespoły Środowiskowych Domów Samopomocy "Tacy Sami", "Kameleon" i "Amatorzy" zaprezentowały niezwykle ważne w dzisiejszym świecie sztuki teatralne nawiązujące do cech dobroci, szacunku i zrozumienia do drugiego człowieka.

  

Strony

Subscribe to