Wykluczenie finansowe osób starszych

Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie przy współpracy z Forum Inicjatyw Społecznych MOPS w Tczewie, zorganizował w dniu 21 marca br, szkolenie z zakresu finansów osób starszych, w ramach projektu Fundacji „Ja kobieta” – „Finanse na 50plus”.

 

 

Przeszkolonych zostało 50 tczewskich seniorów. W trakcie szkolenia zostały poruszone istotne kwestie dotyczące korzyści usługi bankowości elektronicznej umożliwiającej seniorom wygodny i szybki dostęp do środków zgromadzonych na rachunku oraz do wybranych usług finansowych - zawsze wtedy kiedy tego potrzebują.

 

Organizatorka i zarazem prowadząca spotkanie –Julita Jakubowska omówiła zagadnienia związane z praktycznym zarządzaniem budżetem domowym, pułapkami na rynku usług finansowych oraz zaprezentowała zasady bezpiecznego dokonywania wypłaty gotówki z bankomatów. Jest to kolejna inicjatywa związana z tegorocznym Europejskim Rokiem Aktywności Seniora. Tczewscy seniorzy po raz kolejny wykazali swoje niekonwencjonalne podejście do nowoczesnych technik informatycznych.