Komunikat dla osób ubiegających się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie przypomina, iż w związku z rozpoczynającym się 1 października 2012r. nowym okresem świadczeniowym, od dnia 1 sierpnia 2012r. można składać wnioski w w sprawie ustalenia uprawnień do świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2012/2013.

 

Formularze wniosków można pobrać i złożyć w Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPS w Tczewie, przy ul. Armii Krajowej 39:

  • w poniedziałki od 715 do 1600
  • od wtorku do czwartku w godzinach od 1000 do 1600 oraz
  • w piątki od 1000 do 1700

 

Druki wniosków można pobrać również ze strony internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, pod adresem www.mops.tczew.pl/wnioski

 

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.

 

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada.

 

Więcej informacji na temat świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz niezbędnych dokumentów można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, pod adresem www.mops.tczew.pl/fundusz