Komunikat dla osób ubiegających się o świadczenia rodzinne.

Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie przypomina, iż w związku z rozpoczynającym się 1 listopada 2012r. nowym okresem zasiłkowym, od dnia 3 września 2012r. można składać wnioski w w sprawie ustalenia uprawnień do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2012/2013.

 

Formularze wniosków można pobrać i złożyć w Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPS w Tczewie, przy ul. Armii Krajowej 39:

  • w poniedziałki od 715 do 1600
  • od wtorku do czwartku w godzinach od 1000 do 1600 oraz
  • w piątki od 1000 do 1700

 

Druki wniosków można pobrać również ze strony internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, pod adresem www.mops.tczew.pl/wnioski

 

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.

 

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.

 

Więcej informacji na temat świadczeń rodzinnych oraz niezbędnych dokumentów można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, pod adresem www.mops.tczew.pl/sr