IX Święto Ulicy już za nami

14 czerwca 2017 roku w Parku za Centrum Kultury i Sztuki odbyło się IX Święto Ulicy, którego hasłem przewodnim był cyrk i kuglarstwo. Święto Ulicy organizowane jest przez Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie.

Święto rozpoczęło się o godzinie 13:00 paradą cyrkową, której uczestnicy przeszli z pl. Piłsudskiego do Parku za CKiS. W paradzie udział wzięło ok. 100 mieszkańców Tczewa, większość uczestników wystąpiła we własnoręcznie przygotowanych strojach. W tym samym czasie w ramach obchodów Fabryka Sztuk otworzyła na ul. J. Dąbrowskiego wystawę plenerową.

Gabriela Brządkowska sekretarz Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych w parku oraz uczestników parady.

W trakcie Święta Ulicy odbywały się występy na scenie oraz liczne warsztaty na trawie, stworzona została leżakowo-hamakowa przestrzeń relaksu i wypoczynku. Dzieci mogły skorzystać z takich atrakcji jak 2 zamki dmuchane, trampolina, slackline, warsztaty plastyczne, recyclingowe, sztuczek magicznych. Dzieci i dorośli mogli współtworzyć wraz z organizatorami instalację pn. „Pajęczyna Dobrych Myśli.”

Aktywnie do animacji włączyli się tczewscy harcerze oraz Fundacja dr Clowna oraz Aleksandra Strzelec – Mendoza, która wykonała karykatury dzieci biorących udział w zabawie.

Odwiedziła nas Komenda Powiatowa Policji oraz Państwowa Straż Pożarna.

Tegoroczne Święto Ulicy nawiązywało swoją formą do pierwszych tego typu wydarzeń organizowanych w Tczewie.

Dla wszystkich przybyłych czekał słodki poczęstunek – wata cukrowa, domowa drożdżówka oraz lizaki i cukierki

Dzieci mogły brać udział w loterii fantowej, losowanie odbyło się tuż przed koncertem zespołu Bałkan Expres. Koncert zamykał działania IX Święta Ulicy.

Imprezę poprowadził Tomasz Zadurski. Nagłośnienie zrealizowała firma Audi-Majster.

Patronat Honorowy nad Wyborami objął Prezydent Miasta Tczewa – Mirosław Pobłocki.