Artystyczne zwiastuny wiosny

3 kwietnia 2012 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyło się otwarcie wystawy pod tytułem "Zwiastuny Wiosny." Swoje pracy zaprezentowali seniorzy Dziennego Domu Pobytu i Ośrodka Opiekuńczego oraz dzieci ze Świetlicy Środowiskowej przy Zespole Opiekuńczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie.

Tematyka wystawy ma przybliżyć mieszkańcom Tczewa wyczekiwaną porę roku. Seniorzy informowali przybyłych gości o idei działania - Po szaroburej zimie chcemy już słońca i zieleni!!!

 

Międzypokoleniowa grupa artystów w swoich pracach skoncentrowała się na użyciu wielu żywych barw, odcieni zieleni jako symboli ożywienia przyrody na wiosnę. Wystawa wprowadza zwiedzających także w nastrój świąt Wielkiej Nocy. Wśród prac dominowały kwiaty, zające, świąteczne kartki oraz wiosenne stroiki. Prace powstały z wykorzystaniem różnych technik artystycznych m.in. haftu krzyżykowego papieroplastyki. Można zobaczyć także obrazy, do wykonania których użyto kulek z krepy w wielu kolorach. Prace zostały wykonane podczas spotkań w ramach terapii zajęciowej.

 

Wystawę można zwiedzać do 5 kwietnia 2012.

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych seniorzy życzą mieszkańcom pogody ducha i radosnej atmosfery spotkania z drugim człowiekiem. W te święta pamiętajmy szczególnie o osobach samotnych i starszych sąsiadach. Nasza życzliwość niech będzie dla nich zwiastunem wiosny!